Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

BAŞKAN MANSUR YAVAŞ’TAN HAYMANA’YA TOHUM!

BAŞKAN MANSUR YAVAŞ’TAN HAYMANA’YA TOHUM!
17 Nisan 2020 - 17:23 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın direktifleri doğrultusunda ilçelere tohum desteği verilmeye devam ediyor. Haymana’da 16 Nisan Perşembe günü nohut tohumu dağıtıldı.Büyükşehir’in verdiği desteğe vatandaşımız yoğun ilgi gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te tarım ve hayvancılığı destekleme ve geliştirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla çiftçilere yem bitkisi tohumu desteği vereceklerini açıklayarak, “Üretim yapacak çiftçilere yem bitkisi tohumu dağıtımına devam edeceğiz. Üreten, güçlü bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. Ankara’yı tarımın da başkenti yapmaya kararlı olduklarını belirten Başkan Yavaş’ın bu açıklamasının ardından Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, bin 694 çiftçiye tohum
desteği sağladı. Bu kapsam ilçemizde nohut tohumu dağıtıldı.Büyükşehir Belediyesi kontrollü olarak çiftçilere 180 kilogram Adi Fiğ Tohumu, 51 kilogram Korunga Tohumu ve 2 bin 758 torba Mısır Tohumu dağıtımı da yaparken, desteğin yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u ise çiftçi katkı payı yöntemiyle sağlandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER