Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika

BAŞKAN YAVAŞ’TAN JEST ÜSTÜNE JEST!

BAŞKAN YAVAŞ’TAN JEST ÜSTÜNE JEST!
04 Mayıs 2020 - 23:06 'de eklendi ve 309 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normalleşme takvimi sürecine dair  açıklamalarının ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan başkentlileri sevindiren paylaşımlar geldi!

Jest üstüne Jest!

Mansur Yavaş yaptığı ilk paylaşımında berber ve kuaför esnaflarını sevindirerek twitter hesabından, “11 Mayıs’tan itibaren dükkanlarını açabilecek olan berber ve kuaför kardeşlerim; Çok zor günler geçirdiniz. Size desteğimizi bundan sonra da sürdüreceğiz. İsteyenlerin dükkanlarını dezenfekte edecek, hijyen seti hediye edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Ardından 65 yaş üstü vatandaşları sevindiren, “Salgında örnek bir sorumlulukla evde kalan 65 yaş üstü hemşehrilerim; Sokağa çıkma sürecinizde maske ve dezenfektan ihtiyacınızı karşılayacağız.Bugünler geride kalınca, talep ve başvuru sırasına göre belediyemizin Tatil Tesisleri’nde siz büyüklerimizi misafir etmek isteriz.” açıklamasını yaptı.

Terziler İçin ise, “Bu süreçte işleri bozulan terzi kardeşlerimize destek için maske üretim kapasitemizi iki katına çıkarıyoruz. Üretim fazlası günlük 100-150 bin maskeyi halkımıza ücretsiz dağıtma kararı almış bulunuyoruz. Birbirimize tutunmaya, yaraları birlikte sarmaya devam ediyoruz.” dedi.

Binlerce sosyal medya kullanıcısı paylaşımların altına örnek sosyal belediyecilik yorumları yaptı.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER