Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

Büyükşehir Haymana’da Kömür Dağıttı…

Büyükşehir Haymana’da Kömür Dağıttı…
27 Aralık 2019 - 21:15 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Haymana’da soğuk havaların kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle birlikte yaptığı ücretsiz kömür yardımıyla, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini ısıtmaya devam ediyor.
Yaptığı yardımlarla sosyal belediyecilik örneği sergileyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, İlçemiz Haymana’da 280 tona yakın kömür dağıtımı gerçekleştirdi.
HAYMANALI VATANDAŞLAR MEMNUN
Vatandaşlara yönelik hizmetlerini her geçen gün çeşitlendiren Büyükşehir Belediyesi, yakacak ihtiyacının yanı sıra dar gelirli vatandaşlara, yılda iki kez gıda-temizlik malzemesi yardımı yapıyor. Mansur Yavaş’ın Ankara’ya Başkan olmasından sonra yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine verildiğini söyleyen vatandaşlar yapılan yardımlardan memnuniyetini dile getiriyor.
YARDIMLARDA TÜİK VERİLERİ ELE ALINIYOR
Yakacak ve diğer yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların gelir düzeyi başta olmak üzere bazı başvuru şartlarını taşımaları gerekiyor. İkameti Ankara sınırları içinde olan ve doğalgazı bulunmayan ailelerin alım gücünün, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) belirlediği açlık ve yoksulluk sınırı altında olması zorunlu tutuluyor. Yardım Komisyonu’nun belirlediği puanlama sisteminden 100 ve üzeri puan almış olan ailelerin başvuruları dikkate alınırken, yoksulluk belgesi, adrese dayalı aile beyanı ve nüfus cüzdan fotokopileri ile yapılan başvurular tek tek inceleniyor. Komisyon tarafından yapılan sosyal inceleme sonucu yardıma muhtaç olduğu tespit edilen ailelere, ekipler tarafından kış bastırmadan yakacak yardımı ulaştırılıyor.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER