Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

Cihanşah’a 200 Fidan Dikildi!

Cihanşah’a 200 Fidan Dikildi!
27 Aralık 2019 - 20:44 'de eklendi ve 288 kez görüntülendi.
Alahacılı Mahallesi’nden başlayan yeşillendirme hareketi Cihanşah’ta devam ediyor. Mahalleli iki gencin sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı fidan kampanyası karşılık buldu ve 200 fidan Cihanşah’ta toprakla buluştu.
Cihanşah Mahallesi’nden Burak Çoşkun ve kuzeninin Alahacılı Mahallesi’nden örnek alarak sosyal medya üzerinden başlattığı fidan kampanyasında 200 fidan Cihanşah’a dikildi. Fidan dikimine İlçe Tarım Müdürü Aydın Çoşkun’da katıldı.
HEDEF 1.000 ADET FİDAN
Fidan dikimi için kampanyayı Cihanşah Mahallesi’nde başlatan Burak Çoşkun, “Kuzenimle birlikte Alahacılı Mahallesi’nde yapılan yeşillendirme çalışmalarını takip ediyorduk. Bizim mahallemiz olan Cihanşah’ta neden olmasın diyerek sosyal medyadan bir kampanya başlattık. Sosyal medyadan ilk fidanı aldığımı duyurdum. Farkındalık mahallemizin yurt dışında yaşayan yerlileriyle fark edildi ve desteklendi. Bizzat bana gönderilen desteği şeffaf bir şekilde hemen 200 fidana dönüştürdüm ve 22 Aralık Pazar günü mahallemizde toprakla buluşturduk. Dikim çalışmaları esnasında yanımızda bulunan İlçe Tarım Müdürümüz Aydın Çoşkun’a, Muhtarımız Hamit Yılmaz’a son olarak da emeği hakkı ödenmeyecek mahallelime, gurbetçilerimize sonsuz teşekkürler ediyorum. Mahallemizin daha yeşil olması için yapılan çalışma birçok büyüğüm tarafından takdir edildi. Ben de buradan belirtmek istiyorum ki hedefimiz en yakın zamanda 1.000 adet fidana ulaşmaktır.” dedi.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER