Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika

CİNAYET BÖYLE AYDINLANDI!

CİNAYET BÖYLE AYDINLANDI!
05 Kasım 2020 - 15:50 'de eklendi ve 3791 kez görüntülendi.

Haymana’da yaşayan Mehduh Korkmaz, 13 Aralık 2006 tarihinde kayboldu. Ailesi ve yakınları, ilçenin birçok noktasında ve şehir dışında Korkmaz’ı aradı; ancak herhangi bir ize ulaşamadı.

10 gün önce ilçede yaşayan İ.G. (33) alkol aldıkları bir ortamda, eski arkadaşları Mehduh Korkmaz’ı, M.Y.(27) ile boğarak öldürdüklerini ve Yılan Eseri Tepesi yakınlarındaki eski su kuyusuna attıklarını söyledi.

İ.G.’nin arkadaş ortamındaki bu itirafını öğrenen Korkmaz’ın eniştesi Ş.Ö, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık talimatıyla kuyuda yapılan incelemede, kafatası ve insan kemikleri bulundu.

Kuyudan alınan kemik parçaları, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, İ.G.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

‘KATİL ARKADAŞ ORTAMINDA İTİRAF ETMİŞ’

Memduh Korkmaz’ın eniştesi Melih Koç, yeğenini uzun sürede aradıklarını ve geçen günlerde kemiklerinin bulunduğunu belirterek, “O dönemde kimse, bu çocuğun bulunması için çaba göstermedi. Daha sonra katil, alkol ortamında yanındaki kişilere, ‘Memduh Korkmaz’ı burada öldürdüm daha sonra da kuyuya attım, üzerini de taşla örttüm’ demiş. Bunları duyan bir kişi de vicdan azabı çekerek Memduh’un eniştesi Ş.Ö’e, her şeyi anlatmış. O da köye benim yanıma geldi. Yapılacak en mantıklı şeyin savcıya gitmek olduğunu belirttim. O da oraya gitti ve şikayetçi oldu. Onlar da gerekeni yaptı ve olay açığa çıktı” dedi.


kaynak; Poha, Atv, nehaber24
fotoğraf haber; Haymanahaber.net

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER