Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

DAMIZLIK KOYUN, KEÇİ GÜNCELLEMELERİ BAŞLIYOR!

DAMIZLIK KOYUN, KEÇİ GÜNCELLEMELERİ BAŞLIYOR!
16 Ağustos 2020 - 19:24 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

DAMIZLIK KOYUN KEÇİ GÜNCELLEMELERİ BAŞLIYOR

​Her yıl gerçekleştirilen Damızlık Koyun Keçi güncellemeleri başlıyor. Yetiştiricilerin İşletme defterlerinin sürülerle karşılaştırılarak tespitinin yapıldığı güncelleme işlemleri başlıyor. Bu hafta itibariyle sahaya çıkacak Birlik görevlilerince 15 aylık ve üzeri damızlık koyun ve keçilerin kulak küpe numaraları kayıt altına alınarak, sürülerin tek tek sayılmak suretiyle devlet desteği hakeden işletmeler güncelleniyor. Sürü sayısının yüzde 10’u kadarının örnekleme yolu ile küpe numaraları tespit ediliyor ve sayım yapılıyor.

Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nden edindiğimiz bilgiye göre İşletme sahiplerinin defterlerini doldurarak hazır etmeleri gerekiyor. Görevli elemanlar, işletmelerde küpe kontrolleri ve sayım yaparak güncelleme işlemlerini gerçekleştirecekler.

Yetiştiricilerimize bizde kolaylıklar dileyerek, bol kazanç temenni ediyoruz. Ülkemizin önemli bir değeri olan hayvancılık sektörüne verilen desteklerin daha da artmasını ve sektörün geliştirilmesini izliyor olacağız.            ( Detaylar gelecek..)

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER