Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika

Eşref Benli’den Açıklama!

Eşref Benli’den Açıklama!
07 Mayıs 2020 - 23:25 'de eklendi ve 1101 kez görüntülendi.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un, sosyal medya üzerinden duyurduğu “31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Eşref Benli’nin belediye meclis üyeliği sabıkası nedeniyle düşmüştür.” açıklamasının ardından, CHP eski Belediye Meclis Üyesi Eşref Benli,  Özdemir Turgut’a, eleştirilerde bulundu.

Benli, konuya ilişkin, “Meclis üyeliğimin düşülmesi için belediyemiz danıştay’ a başvurmuş, danıştayda hakkımda açılan dava sonuçlanmış olup, itiraz için üst mahkemesine başvuruda bulundum. Henüz karar belli değilken Özdemir Turgut’un yaptığı açıklamayı esefle kınıyorum.” dedi.

Devamında Benli, “Yakın zamanda meclisimiz açılacak ve yüz yüze bakacağız. Yüzümüze nasıl bakacaksınız sayın başkan.
Sizler kamuyu temsil ediyorsunuz. Avukatlarınıza danışsaydınız. Bu kadar profesyonel olmayan bir açıklama olmaz. Ama kendinize yakışanı yapıyorsunuz.” açıklamalarını yaptı.

Eşref Benli, “Size çok görmem!”

Benli, “Yapılan duyurunun talihsiz ve basit seviyede olmasını size çok görmem.Özdemir Turgut bilsin ki bizim yüz kızartıcı hiçbir işimiz olmamıştır. Başımız diktir çok şükür.
Siz İŞKUR üzerinden 5 yıldır yaptığınız yolsuzluğu bir anlatın, 12 milyon tl nin hesabını verin.. Garip gurabanın hakkını nasıl çaldığınızı kamuoyuna açıklamanızı bekliyoruz. Hakkınızda devam eden soruşturmada, soruşturma izni verildi mi? Verilmedi mi? bunu açıklayın. Hakkınızda açılan soruşturmayı yakinen takip ediyorum. Soruşturmanın akıbetini siz açıklamazsanız ben belgeleriyle birlikte açıklayacağım.
Yine İŞKUR üzerinden kadrolu 34 personel işe alındı. Benim bildiğim başkan çıkar halkın önüne, 34 gence nasıl iş imkanı sağladığını övüne övüne anlatır. Ama görüyoruz ki AKP meclis üyelerinin birinci derece yakınları ve yenice mahallesinden onlarca genç işe alınmış, halkın önüne çıkıp hesap verecek yüzünüz yok tabi.” dedi.

Eşref Benli açıklamasının sonunda, “Ben göreve geldiğimden beri hiçbir mera alanını parselleyip satamadınız. Komisyondan hiçbir kararı geçiremediniz . Sizin tüm rahatsızlığınız bundan dolayıdır. Haymana’nın rantını bu dönem yiyemediniz.” açıklamasında bulundu.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER