Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

HASAN KILINÇ’TAN UYARI!

HASAN KILINÇ’TAN UYARI!
14 Şubat 2020 - 18:30 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.

Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç’tan Anaç Koyun Keçi Desteği başvuruları ile ilgili üyeleri uyardı. Başvurular askıya çıktı, itirazlar için son tarih 21 Şubat. Bir de müjde veren Hasan Kılınç açıklamalarda bulundu.

Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç’tan Anaç Koyun Keçi Desteği başvuruları ile ilgili üyeleri uyardı:son tarih 21 Şubat.

Başvurular askıya çıktı, itirazlar için son tarih 21 Şubat

Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, Anaç Koyun Keçi Desteği için başvuran yetiştiricileri uyardı. Kılınç, “Başvurular askıya çıktı, üyelerimiz mağduriyet yaşamamak için bir an önce askıdan  başvurularını kontrol etsinler” dedi. 2019 yılı Anaç Koyun ve Keçi Desteklemeleri için süreç başladı. 2019 yılı için başvuruda bulunan yetiştiricilerin mağduriyet yaşamaması için Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, uyarılarda bulundu.

ASKI LİSTELERİNE İTİRAZ İÇİN SON TARİH 21 ŞUBAT

Kılınç, 2019 yılı anaç Koyun keçi desteklemeleri için yaklaşık 5 bin 300 üye başvuruda bulunduğunu belirtti. Kılınç, Üyelerin, yaklaşık 1 milyon 105 bin adet anaç koyun keçi destekleme başvurusu yaptığını söyledi. Başvuruların, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemi üzerinden 02 Aralık 2019 tarihinde Ankara İl Tarım Orman Müdürlüğü’ne teslim edildiğini bildiren Kılınç, tespit edilen desteklemeye uygun hayvan sayılarının da askıya çıktığını söyledi.

21 ŞUBAT’A KADAR KONTROL EDİN

Başvuruların, 21 Şubat’a kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde askıda olacağını belirten Kılınç, şöyle konuştu: “Üyelerimiz o tarihlerde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine giderek ilan edilen hayvan sayılarını kontrol etmeliler. Eksiklik ya da yanlışlık varsa itiraz dilekçesi vermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir itiraz olmaz ise askı listeleri onaylanmış sayılacak.” Kılınç, İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri’nin 24 Şubat 2020 – 06 Mart 2020 tarihleri arasında yapılan itirazları değerlendirip gerekli düzeltmeleri yapacaklarını söyledi. Kılınç, askı İcmal listesinin son halini de 09 Mart 2020-13 Mart 2020 tarihleri arasında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne göndereceklerini ifade etti.

YETİŞTİRİCİYE MÜJDE

Ankara Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2019 yılı Anaç Koyun ve Keçi Destekleme için müracaat yapmayanlar için süreyi 17 Şubat 2020 tarihine kadar uzattığını söyledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER