Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

(Güncellendi)Haymana’da cuma namazı kılınacak yerler açıklandı!

(Güncellendi)Haymana’da cuma namazı kılınacak yerler açıklandı!
27 Mayıs 2020 - 23:32 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

Haymana’da cuma namazı kılınacak yerler açıklandı: Okul bahçesi ve meydanlar listede!

Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart’ta alınan kararla ara verilen cuma namazları  ‘normalleşme’ planı çerçevesinde 29 Mayıs’ta ‘kısmen’ tekrar başlayacak. 29 Mayıs Cuma günü itibari ile Cuma namazı aşağıdaki listede Haymana ilçe kaymakamlığınca tespit edilen Cami avlularında ve açık alanlarda  kılınabilecek. Ayrıca cuma namazlarında ilk saftan başlamak üzere oturmaya başlanacak ve son saf dolana kadar bu sıra takip edilecektir. Namaz bitiminde ise en son saftan başlamak üzere sırasıyla cemaatin namaz kılınan alandan ayrılması için gerekli tedbirler alınacaktır. Bu düzenin sağlanması için Vali/Kaymakamlarca il/ilçe müftülerinin önerileri doğrultusunda namaz kılınabilecek her cami ve açık alan için en az beş kişiden müteşekkil “Cuma Heyeti” oluşturulacak ve kolluk personeli görevlendirilecektir. Bildiride “Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın kendi sağlıkları ve toplum sağlığının korunması için ibadetlerine evlerinde devam etmeleri gerekmektedir.” ifadesi de yer aldı.

Bu kapsamda ilçemiz Haymana merkezinde A.İhsan Kılıç(Konutlar) Camii, Ahievran Camii(sanayi bölgesi), Cimcime Meydanı, İmam Hatip Ortaokulu Bahçesi ve Merkez Yeşil Camii’de cuma namazı kılınabilecek.Diğer mahalleler ise listede de verilen camilerde cuma namazı için cemaat oluşturabilecek.

(Güncelleme!)Edinilen bilgilere göre; herkes kendi seccadesini getirecek.Camilerimiz kapalı olacak.Sadece belirtilen açık alanlarda namaz kılınacak. Maske takılacak ve sosyal mesafe korunarak Cuma Namazı kılınacak.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER