Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

HAYMANA’DA KARANTİNA!

HAYMANA’DA KARANTİNA!
16 Mart 2020 - 8:28 'de eklendi ve 1186 kez görüntülendi.

Medine’den Ankara’ya ve Konya’ya gelen Umre yolcuları, sağlık taramasından geçirilerek karantinaya alınmak üzere öğrenci yurtlarına götürüldü. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Umre’den gelenlerin Konya ve Ankara’daki yurtlarda karantinaya alındığı bildirildi. Ankara’da 3, Konya’da 2 öğrenci yurdunun karantina için hazırlandığı öğrenildi. Karantinaya alan kişi sayısının ise 10 bin 330 olduğu açıklandı.

 

Haymana’da bulunan Spor Bakanlığına bağlı, kredi ve yurtlar genel müdürlüğüne ait kız öğrenci yurduna, 15 Mart pazar gecesi umreden gelen insanlar ego vasıtalarıyla sağlık kontrolü yapılmış bir şekilde getirildi. Alınan bilgilere göre umreden dönen 191 kişi Haymana’da kız öğrenci yurdunda karantina altında.

YURTTA BULUNAN KIZ ÖĞRENCİLER ÇIKARILDI.

Umreden dönen yolcular karantina altına alınmak için geldikleri Haymana Kız Öğrenci yurdunda, gece yurtta kalan öğrencilerin apar topar yurttan çıkarılmasına neden oldu. 16 Mart’ta tatil edilen eğitim sistemi duyurusu ardından birçok öğrenci Haymana’dan, tatil için rezervasyonlar yaparak yaşadıkları şehirlere gitti. Yurtta bulunan çok az sayıda öğrenci, gece umreden karantinaya alınmak için yolcular gelince yurttan çıkarıldı.

Edinilen bilgilere göre Haymana’da bulunan kız öğrenci yurdunda karantina, ‘’14 kuralı’’ çerçevesinde 14 gün sürecek!

200  öğrenci kapasiteli, 2 bloktan oluşan Kredi Ve Yurtlar Genel müdürlüğüne bağlı Haymana kız öğrenci yurdunun bir bloğunun umreden dönen yolcularla dolduğu edinilen bilgiler arasında. Haymana’da karantina öğrenciler tarafından sosyal medya üzerinde duyuruldu.

TÜRKİYE’DE YENİ VİRÜS VAKALARI

Sağlık Bakanı Koca: ‘’Yeni vaka sayısı 12, toplam vaka sayısı 18’’ açıklamasında bulundu.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER