Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika

Haymana’daki O Park, ATV Haber’de

Haymana’daki O Park,  ATV Haber’de
03 Mayıs 2021 - 21:22 'de eklendi ve 1594 kez görüntülendi.

Videoyu izlemek için tıklayınız;https://youtu.be/qj-6dVvoHtE

Medrese Mahallesi, ATV Haber’de!  “Belediyenin ilgilenmesini istiyoruz”

Yıllardır bakımsızlıkla, ilgisizlikle ve hizmet görememesi konusunda sesini duyurmaya çalışan Medrese Mahallesi, ulusal basında ses buldu. Medrese Mahallesi’nde bulunan çocuk parkı, “Çocuksuz Park” manşetiyle milyonlar tarafından izlendi!

Medrese Mahallesi’nde ihaleyle özel sektöre devredilmek  istenen Medrese Hamamı’nın hemen arkasında bulunan çocuk parkı bakımsızlığı ve onarılmaması konusunda bir süredir vatandaşlar tarafından dile getiriliyordu. Geçtiğimiz hafta Haymana Gazetesi’nde ses bulan park, 3 Mayıs Pazartesi itibari ile ulusal basında da ses buldu. ATV Haber ekipleri Haymana Medrese Mahallesi’ne gelerek parkın güncel görüntülerini kaydedip, mahalle sakinleri ile röportaj yaptı.

Videoyu izlemek için tıklayınız;https://youtu.be/qj-6dVvoHtE

BELEDİYENİN İLGİLENMESİ İSTİYORUZ!

Haber içeriğinde parkın bakımsız olduğu, aletlerin ve oyuncakların kırılıp, yakıldığı görüntülerine yer verildi. Bazı vatandaşlar parkın madde bağımlıları tarafından mesken edildiğini iddia etti.

Medrese Mahallesi’nden bir vatandaşın ise röportaj esnasında, “Belediyenin burayla ilgilenmesini istiyoruz” diyerek ATV Haber ekranlarından sesini duyurmaya çalışması, Haymana Belediyesi’nin, mahalleye hizmet etmemesini bir kez daha gözler önüne serdi.

Emniyetin Başarısı Gölgeleniyor

 Haymana Belediyesi’nin, Tarihi Papazın Evi’nin yanı sıra parklardaki bakım ve onarımları yapmaması, ilçe genelinde madde bağımlılarının çoğaldığına  dair iddiaları gündeme getirmiş durumda.

Mahalle sakinlerine göre, Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, ilçemizde azimle mücadele ederek bitirdiği madde bağımlılığı ve metruk alanlardaki kirli görüntüler,  belediyenin hizmet etmemesiyle tekrar gündem konusu oldu.

Öte yandan, Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünün “Uyuşturucuyla Mücadele” konusundaki kararlı mücadelesindeki başarısı, bakımsız alanların artması, metruk yapıların çoğalması ile gölgeleniyor.

Videoyu izlemek için tıklayınız;https://youtu.be/qj-6dVvoHtE

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER