Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

Kaplan, “Çalmadığımız kapı kalmadı”

Kaplan, “Çalmadığımız kapı kalmadı”
11 Ekim 2020 - 13:06 'de eklendi ve 441 kez görüntülendi.

Haymana Bostanhüyük Mahallesi’nde 2016 yılında yapımına başlanılan Haymana’nın en büyük camisinde yapılan çalışmalar artık sona eriyor.

Açılışına sayılı günler kalan caminin iç ve dış inşaat işleri devam ederken 3 kata sahip olan eserde; yemekhane, abdesthane, dernek odası, imam evi ve çok amaçlı bir salon da bulunuyor.

Çalmadığımız Kapı Kalmadı!

Bostanhüyük Eğitim, Çevre, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Gökhan Kaplan caminin ihtiyaçlarına yönelik, “ 1.5 yıldır büyük uğraşlar verip gönüllülük esasları ile ilerlettiğimiz Haymana’nın en büyük camisi için çalmadığımız kapı kalmadı! Geçen yıl devraldığımız derneğimizin ilk haftasında yemekli bir organizasyon düzenleyerek dev eserimiz için bağlantılar kurdur. O hafta düzenlenen etkinlik aslında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bir programına dönüştü ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılım sağlayacaktı. Programında organizasyon saatiyle oluşan aksaklıkla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bizlere görüntülü telefon bağlantısı ile bağlanarak gereken tüm malzemeler için söz vererek yüreklerimize su serpti. Geçtiğimiz sene olan bu toplantı sonrasında gelen malzemeler bu seneye ulaştığımızda yarıda kalmış durumda. Sayın başkanımız Mansur Yavaş ile her iletişim kurduğumuzda malzemeler tamamlanacak sözü alıyoruz fakat daire başkanlığında sınıfta kalıyoruz.” dedi
Önümüz Kış!
Dernek Başkanı Gökhan Kaplan, “Önümüz kış ve bizim hala beton ve demire ihtiyacımız var. Ters olan durum ise Ankara’dan net bir cevap alamıyoruz. Olumlu ya da olumsuz net bir cevap bekliyoruz ama olmuyor. Seçilenleri biz getirdik. Kaçıncı yüzyıldayız içme suyumuz içilmiyor, yollarımızdan traktör geçmiyor. Köyümüzde alt yapı yok ve mezarlığımızın duvarları bile harabe şeklinde. Unutmasınlar ki bizim sayemizde siyasiler koltuklarında oturuyorlar. Seçim zamanı kapımızı kim çalarsa çalsın bugünleri anımsatacağız.” açıklamasında bulundu.

iletişim  numarası; Gökhan Kaplan – 0 (531) 979 05 78

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER