Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika

KAYIT!

KAYIT!
31 Ocak 2020 - 22:10 'de eklendi ve 443 kez görüntülendi.

Kayıt

 Merhaba kıymetli okur, bu hafta hızlı geçişler yapalım her konuda yazalım istedim. Haymana’da sorunlara değinmek ses duyurmak ve hak aramak için yer kısıtlı, zaman kısıtlı ve bazı insanlar kasıtlı. 

*****

  Haymana’da yazıp çizdiğimiz bu gazeteyi  Tanzanya’daki bir vatandaş okumadığına göre ben ne zaman ‘’Başkan’’ yazsam herkes belediye başkanımızdan bahsettiğimi anlayacak doğal olarak. Peki vatandaşımız ben kadro, işçi alımı,liste ve duyuru gibi kelimeleri yazınca işe alınanların, belediyenin duyuru bölümünden paylaşılmasını hala bekliyoruz dediğimi de anlayacak mı? Hatta belediye ısrarla işe girenleri ya da işe aldıklarını duyurmayarak acaba haksız ve hakedilmeyen işe alımı saklamaya mı çalışıyor?

Çalışıyorsa halk bunu da anlayacak mı? Bugün süpürdüğümüzü halının altına itmekten başka birşeye benzemiyor bu iş.Ve de zaten nereye kadar gizlenecektir. İşe alınanları açıklamayan belediye bir tarafta, bugün işe girdim diyenler aramızda bir tarafta. Sessizce 14 makam şoförü alımı unutturulmak isteniyorsa şöyle yapalım. Açın kıymetli okurlar Cimer’i, yazın. Usulsüzlük olduğunu mu düşünüyorsunuz? En doğal hakkımız denetlensin demek! Listeyi görmek istiyoruz liste mi açıklanmıyor? Yazın sevgili büyüklerim,kardeşlerim.İnanın yaza yaza gelişeceğiz. Biz yazdıkça profesyonel işe alımlar başlayacak, denetlendikçe yozlaşmalar bitecek! Biliyorsunuz bir görevliyi eleştirdiğinizde görevlinin hoşuna gidiyor olabilir. Belki ufku okyanus kadardır sizin eleştirmemeniz için açıklarını kapatıyordur. Fakat Haymana’da bir makam sahibini eleştirince yeni türemiş bir adet çıkıyor karşınıza, başkancı! Başkandan çok başkancı var diyoruz ya hani o işte.. Haymana’da ya sayısı artıyor başkancıların ya da biz gerçekten  skandal bir işçi alımına şahit oluyoruz. Siz 14 makam şoförü alıyorsunuz, bakın ben almak istiyorum bu belgeleri dediğiniz zaman alamıyorsunuz, anti-terör ileri sürüş teknik belgeleri vip makam şoförlüğü bu belgeleri şahıs tek tek toplayamıyor. Bireysel bu belgeleri alıp getiren insan suçludur kabul eden de suçludur. Listeler açıklansın görelim kim parkura gidip almış kim makam şoförlüğünden girmiş. Bu konuları aşalım, işin doğrusunu öğrenelim bu bir erdemdir.Biz yanlış biliyorsak özür dileyelim.Araştırdık bekliyoruz şimdilik.  

*****

Uluslararası Emitt fuarı başladı. Yani Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuarı başladı, İstanbul’da. Yöneticilerimiz bir heyet toplamış.Haymana’mızın önde gelen aydınları, otel sahipleri, Haymana Termal Su uzmanları, mühendisler, memleketimizin yetiştirdiği bilim adamları, şanlı tarihimizin fotoğrafları, tarihimizi bilen araştırmacı insanlarımız ve 3 çevirmen bu fuarda Haymana’yı temsil etmeye ve  reklamımızı yapmaya gitmişler. 3 çevirmenden sonra inanmadığınızı biliyorum. Bu da benim 10 sene sonraki hayalim zaten. Şu an bu çamurda hangi Emitt’e giderdim ki?

****

Büyükşehir Fen işleri bu hafta yoğun mesaideydi. Çok takdir ediyorum. Acaba bizim belediyemizin 500 çukurlu iç yollarını Büyükşehir Fen işlerine dua ederek yaptırabilir miyiz? Çünkü bizim bir hayır duamız kaldı artık. Başkancılar kızacak şimdi; ‘’yollar Nisan’da yapılacak, eleştirmek için eleştiriyor’’ diyecek. Ne ile yapılacak? Bahar gelince hangi malzeme ile yapılacak? Su boruları değiştiğinde ya da doğalgaz geldiğinde karın ortasında mı geldi de, yerde kar var sonra kapatırız denildi bu yollar? Mevsim miydi sebep? Benim arabam 20 yaşında evime giderken bazen altı sürtüyor çünkü çukurlar her gün değişiyor, takip edemiyorum artık bu bir atari oyununa döndü, tuzaklardan kaçıyorum. Geçen yıl kapımın önüne park edebiliyorken bu sene edemiyorum araba çukurdan 10 yaş daha aldı. 7 ay oldu hala kilit taşları etrafta, kaldırımlarda.Ki biz bu kilit taşları kullanılsın diye haber de yaptık. Geçti gitti. Bazen merak ediyorum bir yönetici veya yönetim grubundakiler, siyasiler hiç mi ara sokakları görmez? Hep mi ayakkabıları temiz olur? Gelecekte şu an bu çamurdan dolayı iş yapamayan esnafın dükkanını oy istemek adına gezecek olsam, gezmezdim. Bir çamurdu, bir kazıydı, bir pazar yeri taşındı derken olan esnafa oldu. Ama seçim zamanı da en güzel pozlar esnaf dükkanlarında verilir değil mi? Onlar da göç etmezse..

Serhat Beşkaya- 30 Ocak 2020

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER