Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

Kaymakam Gürbüz’den Net Hamle!

Kaymakam Gürbüz’den Net Hamle!
31 Ocak 2020 - 19:26 'de eklendi ve 467 kez görüntülendi.

Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına yönelik harekete geçti.

Kaymakam Gürbüz’ün bağımlılıkla mücadele kapsamında yaptığı toplantı kapsamında, ilçede yapılan çalışmalar hakkında hazırlanan sunumlar ile gelinen son durum değerlendirildi.


Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, ilçede uyuşturucuyu ile mücadele için düğmeye bastı. Bu kapsamda, Haymana Kaymakamlığı Toplantı Salonunda bir toplantı yapıldı. Toplantıda; Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünce bağımlılıkla mücadele kapsamında ilçede yapılan çalışmalar hakkında hazırladıkları sunumları anlattı, gelinen son durum değerlendirildi.


Bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan genel bilgilendirmenin ardından uyuşturucu ile mücadele, uçucu madde ve tütün kullanımı ile ilgili mücadelenin ilgili kurumlar tarafından sorumlulukların yerine getirilmesi hakkında kararlar alındı.

İlçede bulunan metruk binaların durumları ile ilgili ayrıntılı bir çalışma gerçekleştirilmesine, işletmelere yapılan dumansız hava sahası denetimlerinin aynı hassasiyetle sürdürülmesine değinildi. Haymana’da bugüne kadar yapılan ve yapılacak olan  çalışmalar değerlendirildi. 


İlgili kurumların birlikte yürütecekleri çalışmalarla; okullarda verilen rehberlik hizmeti, veli eğitimi de dahil olmak üzere farkındalığı artıracak çalışmaların yapılması hususunda azami hassasiyet gösterilmesini isteyen Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, “Özellikle rehber öğretmen ve öğrenci velisi arasında koordinenin sağlanarak okula devamsızlık yapan, suça sürüklenen ve istismara uğrayan öğrencilerin takibini iyi yapmalıyız. Çocuklarımızı her türlü madde bağımlılığından korumak için tüm tedbirleri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz; ancak bağımlılıkla mücadelede toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmektedir. Uyuşturucu ile mücadele konusunda ailelerin, ve öğretmenlerin daha dikkatli olmaları gerekiyor. Biz Kaymakamlık ve tüm kurumlarımızla birlikte bağımlılıkla mücadele konusunda her türlü tedbiri alıyoruz” diye konuştu.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER