Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika
Y9yWL.jpg>

KOÇ; ”HİZMET İÇİN VARIM!”

KOÇ; ”HİZMET İÇİN VARIM!”
31 Ocak 2020 - 19:02 'de eklendi ve 503 kez görüntülendi.

 

Her hafta gazetemizde yer ayırdığımız muhtar köşesinin bu haftaki konuğu Çalış Mahallesi muhtarı Çetin Koç.

‘’Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için’’  sloganını  hizmetlerinin merkezine alan  Muhtar Çetin Koç, projelerini Haymana Haber’e anlattı.

Çalış Mahallesi muhtarı Çetin Koç, ‘’ Öncelikle hayalim, bu senenin sonunda bambaşka bir Çalış Mahallesine kavuşmak. Bu hayalimde tamamen planlı çalıştığım bir yol mevcut. Gayet planlı programlı bir şekilde en iyi hizmeti mahalleme kazandırmak için canla başla çalışıyorum. Ben gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyorum. Gelecek nesilleri ön planda tuttuğum çalışmalarım için en başta çok değer verdiğim çocuklarımızın parkını yenileyerek başladım göreve. Mahallemin güven içerisinde  olması  konusunda ise dere islahı çalışmalarını yaptım. Bir bölümü biten ıslah çalışmalarının devamı için mahallemizin içinden geçen ve mahalle kanalizasyonuna akan dere ıslahı içinde gerekli yerlere başvurularda bulundum. Mahallenin güneyinden geçen deremizin üzerine de 2 adet köprü çalışmaları başlattım. Ardından bildiğiniz üzere eskiden belediye olan Çalış’ımızın mevcut belediye binasının bakım onarımını bitirdim. Garaj kapılarını tamamen yeniledik. Ayrıca belediye garajı ve çatı bakımı için 400 metrekare sac yapılacak bu dönem. Arazi yollarının genişletilmesi ve düzelmesi konusunda büyük çaba sarfettim ve etmeye de devam ediyorum.’’ dedi.

Dev Hizmetler Yolda!
Mahalle muhtarı Koç, ‘’ Beni asıl heyecanlandıran yaptıklarımdan çok yolda olan projelerdir. Beni motive eden daha çok hizmet etmeye iten projelerim kabul edilmiş ödenekleriyle mahalleme kazandırılmış sadece havaların iyileşmesini bekliyor. 19 km su şebekesi kanalı değişecek aynı zamanda kanalizasyon bakım onarımı ve kanalizasyon dökülen bölgeye arıtma kurulması gerçekleşecek. 250 tonluk 2 adet yeni su deposu yine teyidi alınmış hizmetlerimdendir. Su en değer verdiğim konular arasında, bu hizmet için 4 km uzağımızda bulunan İnlikaya’dan (Güzelcekale, Durupınar ve bizim mahallemizin oluşturduğu üçgende bulunan) suyumuzu yeni kuyu aracılığıyla köyümüze getireceğiz.’’ şeklinde konuştu.
Şanlı Tarihimizin Bir Parçası Çalış!
Ardından Çetin Koç:’’ Tarihi olarak da büyük derinlik sahibi olan mahallem, bu konuda diğer mahalle muhtarlarından fazla sorumluluk yüklüyor bana. Sadece sıradan bir mahalle değil aynı zamanda Şanlı tarihimize de ev sahipliği yapan sıcağı sıcağına mücadeleye şahitlik eden bir mahallenin de muhtarıyım aynı zamanda. Çalış kurtuluş mücadelesinin bir parçasıdır. Mahallemize bağlı olan Sivri mevkiine kesinlikle şehitlik anıtı kazandıracağız. Ayrıca Atatürk Evi’nin bakımı ve bu ev için bir de bekçi talebinde bulundum. Yine tarihimizi vurgulayacak olması adına Köy kayasına dev bir Türk Bayrağı talebimiz oldu. Onaylanan bu talebimizin akabinde  bu bayrak güneş enerjisi sistemiyle sürekli ışıklandırılacak ve etrafına çam ağaçları dikilecek. Mümkün olduğunca bu mevki mesire alanı olarak kullandırılacak’’ dedi.
Diğer projelerini de gazetemize aktaran Muhtar Çetin Koç;’ Mahallemize 30 dönüm yeni mezarlık ardından duvarları ve etrafına dikilecek ağaçlarımızla çevre düzenlemesi de yaparak, abdesthanesi, mescidi ve bekleme salonuyla dev hizmet onay almış projemdir. Bu projemizin asfaltı bile onaylanmıştır. Büyükşehirden talep ettiğimiz 13 tır kilitli taşımız mahallemize ulaşmıştır. Yine yerdeki karın kalkmasıyla birlikte çevre düzenlemesine başlayıp, gelen taşları mahalle içinde bulunan Camimiz ve 10 adet çeşme etrafına ulaşımına harcayacağız. Çeşmelerimizin etrafına birer adet umumi tuvalet ve kamelya ekleyeceğiz. Mahallemizde bulunan iki adet mezarlığımızın duvarlarını yıkıp 2.500 metreyi bulan bir çitle daha temiz bir görünüme kavuşturacağım. Bu konuda ise halkımızın içi rahat olsun. İhalesi yapıldı, çalışmalar başlayacak. Bunun dışında mahalle içerisinde yıkılmış veya yıkılmaya yüz tutmuş tüm kerpiç evler baharın gelmesiyle yıkılacak daha sağlıklı bir mahalleye kavuşacağız. Bunun da onayını gerekli yerlerden aldık yani yıkım daha gelişmiş bir Çalış için onaylandı. Halı sahamızın bakımı da yine bu dönem  yapılacak. Eski Haymana yolunu faaliyete geçirip arazi yolu olarak kullandırmak gibi bir projem daha mevcut çalışmalara devam ediyorum. ‘’ şeklinde konuştu.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER