Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika

Muhtar Köşesi: Burunsuz!

Muhtar Köşesi: Burunsuz!
24 Ocak 2020 - 17:29 'de eklendi ve 782 kez görüntülendi.

Her hafta gazetemizde yapılan muhtarlar köşesi adlı çalışmada bu hafta Burunsuz Muhtarı Bünyamin Durukan var. 2 dönemdir daha önce örneği görülmemiş hizmetler getiren Muhtar Durukan yaptığı hizmetleri ve süreçlerini gazetemize aktardı.

Muhtar Bünyamin Durukan, ‘’ 2. Dönemim olmasına rağmen sanki mahallemize seçim sonrası ilk günkü heyecanla göreve başlamış gibiyim. Hizmet aşkı yaptıkça artar dedikleri lafta kalmıyormuş. Ben hizmet etmenin, eser kazandırmanın değerini Mahallemizin en büyük sorunu olan İçme Suyu problemini çözerek öğrendim. 2014 yılında içme suyu şebekesinin değişimi esnasında mahalleme sağlıklı içme suyu kazandırmak adına Büyükşehirden tankerle bile sağlıklı su getirip 1 gün susuzluk çektirmedim vatandaşıma.Gece gündüz uğraştığım emek verdiğim o günlerin meyvesini; önce su şebekesinin değişimi ardından su deposunun yenilenmesine kadar ve en sonunda da mahalleme sağlıklı suyu sürekli kılarak topladım.Mahalle sakinlerine 24 saat hizmet etmeye çalışıyorum.Vatandaşın takdiri ile geliyorsak vatandaşın gönlünü de almak için elden ne geliyorsa yaparız’’ dedi. Ardından yaptığı çalışmaları aktaran Durukan: ‘’Mahallemizin çevre düzenlemesinde asla geri kalmadım. Asfaltımız kumlamamız en çok önem verdiğim çevre düzenlememizle mahallemiz ışıl ışıl oldu. Bir dönem TRT Kürdi kanalının da bizi onurlandırdığı zamanlarda biz işimiz bitti mahalle hizmete doydu demedik.
Devam ettim mezarlık etrafını mahalle çevresini ağaçlandırdık. Değişmesi gereken tabela, kapı metal çitler kısacası Mahalleme her an bir misafir gelecek seviyede nizami, yeni ve hazır şekilde tuttum mahallemi. Çocuklarımızı unutmadık onlara bir park kazandırmak için de çok çaba sarfettim ve sonucunu aldım. Biz daha önce belde iken hemşehrilerimizin yardımla
rıyla yapılan askıda olan belediye binasını Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tekrar muhtarlığımıza kazandırdık. Her kesimden insanımıza ulaşmaya çalışıyorum.Telefonuma çağrı bırakan bir kişiye bile dönüş yapıyorum. Biz gece veya gündüz demeden hizmet ederken bizi aynı şekilde saat farkı gözetmeksizin destekleyen başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a özellikle de bizi bugün dahil bırakmayan Büyükşehir Aski’ye ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER