Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika

Paylaştıkça Güzel!

Paylaştıkça Güzel!
24 Ocak 2020 - 18:21 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir Beşkaya; ‘’Hayat Paylaştıkça Güzel!’’

Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir Beşkaya, 8 yıl boyunca dernek olarak yaptıkları çalışmaları Haymana Haber’e anlattı!

Muhtarlar Derneği olarak Türkiye’nin en aktif çalışan derneği olarak örnek gösterilen Haymana Muhtarlar Derneği yaptığı yardımlar ve çalışmalar ile adını ulusal basında en çok duyuran dernek oldu. Yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlatan Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir Beşkaya, “2012 yılında yapılan seçimde 71 muhtarın 49’unun oyunu alarak Çeltikli Eski Muhtarı Sayın Rıza Gülşen ağabeyimizden bayrağı teslim aldık, 8 yıldır tüm muhtarlara ve mahalle vatandaşlarına hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu dernek muhtarlarımızın aidatlarıyla ayakta duruyor. Bizlerde muhtarlarımız ile birlikte faaliyetler yapıyor, karınca kararınca elimizden gelen ne varsa mahalle vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Muhtarlarımız ile birlikte başta tüm Haymana ihtiyaç sahiplerinden başlayarak, Bayır-Bucak Türkmenlerinden Halep’e, Haymana Spor’dan, Tema Vakfına, 15 Temmuz Şehit ve Gazilerinden, Zeytindalı Harekatında Mehmetçiğe moral ziyareti için Hassa’ya dokunan; yurtdışında bile etkinlik gösterebilen bir yardım ve yardımlaşma ağı kurduk. Bize dün yardım konusunda ne düşmüşse hepsini yerine muhtarlarımız ile birlikte fazlasıyla getirdik.İlçe Kaymakamımız Muhammed Gürbüz’le bütünleşen “Bugün Fidan, Yarın Nefes” adlı ağaç dikimi kampanyasında da muhtarlarımız ile birlikte katkı sağladık. İrili ufaklı birçok yardım dokümanı gördüğümüz dernekte neredeyse düzenli olarak belli sponsorlar eşliğinde havalı yatak, tekerlekli sandalye gibi ihtiyaç sahiplerine büyük rahatlık sağlayan medikal ürünleri teslim ettik.Yatalak hastalara 25 havalı yatak ve ihtiyaç sahiplerine 26 tekerlekli sandalye 25 okulumuz için ilk yardım kiti temin ettik” diye konuştu.

MUHTARLAR DERNEĞİ HALKIN KAPISIDIR!

Tüm muhtarların emeğinin inkar edilmeyeceği kadar çok olduğunu ve derneğin güzel paylaşımlara ulaştığını söyleyen Muhtarlar Derneği Başkanı Beşkaya, “Derneğin kurumsallaşmasında bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kaymakamlarımızın payı büyüktür en az muhtarlarımızın emekleri kadardır. Hiçbir dernek tek vücut olmadan bu faaliyetleri yapamayacağı gibi birçok kalbe ve ihtiyaç sahibine de dokunamaz.

0Dernek Başkanı olarak asla her şeyi devletten bekleyen bir anlayış içinde olmadım. “Hayat paylaştıkça güzel” sloganını başkanlık yaptığım süreç boyunca hayatımın merkezinde tuttum, yorulmadan tutmaya da devam ediyorum. Muhtarlarımızın ve benim gücüm yettiğince Derneğimiz adına, Haymana’da imkanlarımızın izin verdiği her ihtiyaç sahibine dokunmaya devam edeceğiz. Biz tamamen gönüllü esasına dayalı yapılan bu hizmetlerin öncüleriyiz, sevdalılarıyız. Bizim derneğimizin en güzel yanı halkın içerisinde doğrudan halkla iletişim halinde olmasıdır. Bu etkileşimin 7/24 olması da vatandaşımızla iç içe olduğunu gösteren en büyük temeldir. Muhtarlar Derneği kapısı olan duvarlarla çevrili bir oda değildir, mahallede size komşu olan muhtarın evi de bu dernektir aynı zamanda. Derneğimiz tüm Haymana halkının uyumayan, yorulmayan ve kapısı daima açık komşusudur.” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER