Haymana Haber | Haymana Haberleri | Haymana Gazetesi | Haymana Son Dakika

Zeynep Eşeğin Sıpası Oldu!

Zeynep Eşeğin Sıpası Oldu!
05 Temmuz 2020 - 20:33 'de eklendi ve 1734 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında sosyal medyaya atılan bir video ile tüm Türkiye’nin haberdar olduğu “Zeynep” eşeğimizin sıpası oldu!

Haymana ilçesi Boğazkaya Mahallesi’nde  Tiktok isimli sosyal medya platformunda yavrusu köpekler tarafından parçalanan eşeğin görüntüleri Twitter Türkiye’de 1. sırada yer aldı. Videoda köpeklerin yavru sıpayı parçaladığı anlar görüntülenirken olayın ardından yavrusunu kaybeden eşek koruma altına alındı.

Ahbap platformu kurucusu ve şarkıcı Haluk Levent’in televizyonda TELE1  ekranlarında dile getirdiği olay için tepkiler çığ gibi büyürken, Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler yavrusu ölen eşeği HAYTAP ile Bursa’da bir çiftliğe aldırarak, bakımını sağladı. Barınakta eşeğe Zeynep ismini veren çalışanlardan bugün müjdeli haber geldi.

HAYTAP Twitter üzerinden, “2 ay kadar önce Haymana’daki  zulümden  kurtardığımız Zeynep eşeğimizin bu sabah sıpası oldu. Adını Burak koyduk.Daha 24 saatlik bile olmayan Burak sıpanın ilk görüntüleri…Zeynep eşek sıpasıyla birlikte kanatlarımızın altında..” açıklamasını yaptı.

Geçmişteki haberimiz için tıklayınız; https://www.haymanahaber.net/jandarma-harekete-gecti-2/

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER